Tezler

MEB Tez Araştırma İzin Başvuru Formu İçin TIKLAYINIZ

Tarama öncesi dikkat edilmesi gereken noktalar:

Enstitümüze tez teslimi yapılmadan önce tezlerin intihal programında taranması için Turnitin sorumlularının e-mail adreslerine pdf formatında gönderilmesi gerekmektedir. E-Posta gönderimi sağlandıktan sonra en kısa sürede tarafınıza geri dönüş yapılacaktır. Tezlerde %20 oranında benzerlik üst sınırı bulunmaktadır. Jüri davetiyeleri ile birlikte tez savunma jürisine yedekler dahil olmak üzere teslim etmek zorunluluğu bulunmaktadır (Enstitü Genel Kurul Kararı).

* Kurum dışı başka bir yerde deneyimsiz kişilerce tez deposuna atılarak yaptırılan Turnitin taraması daha sonra enstitümüzde tekrarlandığında benzerlik oranı çok yüksek çıkmaktadır (%40-90 gibi). Bu nedenle öğrencilerimizin tezlerinin bir kısmı ya da tamamı için başka bir kurumda tarama işlemi yaptırmamaları sürecin uzamaması için çok büyük bir önem arz etmektedir. 

** Sağlık Bilimleri alanında doktora ve yüksek lisans yapan öğrencilerimiz web sayfamızın formlar sekmesinden öğrenci formları bölümü ve doktora ya da yüksek lisans formları bölümünde yer alan turnitin tarama kılavuzunu okuyup kendi programlarıyla ilgili Turnitin sorumlularının e-mail adreslerine tez hazırlama şablonuna uygun hazırladıkları tezlerinin son halini pdf formatta göndermeleri yeterlidir.